.

Blog > Komentarze do wpisu

Manifest 2013

Krakowianki! Krakowianie!

Od lat słyszymy, że feminizm to krytykanctwo, radykalizm i roszczeniowość - te zarzuty są słuszne. Doszłyśmy w końcu do wniosku, że po cholerę nam ten radykalizm, skoro przecież jest dobrze. Dlatego od teraz będziemy miłe!

Przyszłyśmy tu, żeby podziękować radnym i prezydentowi za niezwykle przemyślane inwestycje oraz nadzwyczajną troskę, którą otaczają nas poprzez obecną politykę społeczną. Szczególnie serdecznie dziękujemy za Centrum Kongresowe, Centrum Obsługi Inwestora, halę widowiskowo-sportową oraz stadiony Wisły i Cracovii. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że z niecierpliwością czekamy na Narodowe Centrum Rugby i Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Cieszymy się, że mieszkając i pracując w Krakowie mogłyśmy dołożyć cegiełkę do 2 miliardów złotych, które władze miasta wydały na te inwestycje do tej pory. Raduje nas też fakt, że będziemy mogły wesprzeć kolejne racjonalne wydatki w niedalekiej przyszłości. Stadiony i igrzyska to inwestycje w kobiety i dla kobiet, to nasza radość i nadzieja!

Tak. Bardzo chciałybyśmy, żeby to wszystko była prawda. Ale czas po raz kolejny powiedzeć STOP! KRAKÓW (NADAL) POTRZEBUJE FEMINIZMU!


Krakowianko!

Czy w każdym zakątku naszego miasta czujesz się bezpiecznie?

Czy Twoje dziecko dostało w tym roku przydział do przedszkola?

Czy kiedy Ty lub Twoja partnerka/ partner idziecie na spacer z wózkiem, wszędzie możecie wejść bez problemu?

Czy możesz liczyć na skuteczne i niezwłoczne reakcje policji i innych instytucji, kiedy zgłaszasz przemoc ze strony członka rodziny?

Czy kiedykolwiek otrzymałaś/otrzymałeś z UMK list z informacją o Twoich prawach oraz o tym, gdzie szukać pomocy w sytuacji przemocy ze strony partnera/partnerki?

Czy kiedy Twoje dziecko idzie do szkoły, ma szansę zjeść dobrej jakości posiłek w szkolnej stołówce?

Czy masz poczucie, że jesteś traktowana poważnie i z szacunkiem przez urzędników, policję, służby porządkowe, MPK?

Czy w dobie kryzysu ekonomicznego czujesz, że możesz liczyć na wsparcie społeczności, w której żyjesz?

Czy masz poczucie, że Twój głos jest brany pod uwagę w procesie podejmowania decyzji odnośnie polityki społecznej, planowania przestrzeni czy innych ważnych zagadnień dotyczących życia w mieście?

Czy sposób wydatkowania miejskich pieniędzy wpływa na poprawę Twojej sytuacji życiowej, sprawia, że ze spokojem patrzysz w przyszłość?

Dopóki nie możemy odpowiedzieć twierdząco na te pytania, a problemy kobiet w naszym mieście piętrzą się, zamiast maleć, zgodnie będziemy twierdzić: KRAKÓW POTRZEBUJE FEMINIZMU!

piątek, 08 marca 2013, manifakrakow

Polecane wpisy